Rimless wall plugs, ideal for fixing wall lights, shelving and cupboards. Often used with coach screws as satellite fixings.
12mm x 60mm Rimless Wall Plugs
Image for illustrative purposes only.
This product is sold per Pack of 10
£0.84 excl VAT
10 in stock
| Anchor Hole Size | 12mm |
|---|---|
| Plug Length | 60mm |
| Wood Screw Gauge | 18-24mm |
| Screw Size | 8-10mm |
| Min. Hole Depth | 75mm |
| Colour | Grey |
| Material | Nylon |
| Brand | Masonmate |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
There are no reviews yet.